Tuesday, 20.11.2018, 16:36
Welcome Svečias | RSS
Mažieji egzotiniai paukščiai
Main
Registration
Login
MENU

KATEGORIJOS
PAUKŠČIAI [7]
PRIEŽIŪRA [1]
SVEIKATA [0]
VEISIMAS IR GENETIKA [8]
MITYBA [1]

STATISTIKA

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

ĮEJIMO FORMA

Main » Articles » PAUKŠČIAI

Javos amadinos (ryžinukės)
rijstvogel1.jpg picture by Baffy2007
 
Javos amadinos- ryžinukės (Padda oryzivora)
 
Kilmės šalys – Indonezija, Meksika, taip pat ir Javos bei Sumatros salos. Kiek vėliau šis paukštis buvo nuvežtas į Filipinų salas, Malajų salyną, Kalimantaną, Seišelio salas, Zanzibarą, kur šiuo metu labai paplito. Baltosios amadinos išvestos Kinijoje ir Japonijoje, o iš ten nuvežtos į Vakarų Europą. Šitų paukščių balta spalva paveldima iš tėvų, nėra albinosų požymis; paukščių tamsios akys.
 Dydis 14-15 cm.
Gyvenimo trukmė vidutiniškai  7-10 metų. 
Patinėliai atlieka giedojimo ir šokio ritualus. Giedantį patinuką galima atskirti pagal pozą: kaklas ištemptas, pats pritupęs. 

GORRION20DE20JAVA1.jpg picture by Baffy2007

Poravomosi periodu, patinėlio snapas yra šiek tiek didesnis ir tamsesnės raudonos spalvos, nei patelės, ir žiedelis aplink akį atrodo patinęs ir raudonesnis.
Jauni patinėliai pradeda bandyt "dainuoti" maždaug po mėnesio-dviejų po apsiplunksnavimo. Norint išgirsti paukštį giedant reikėtų jį atskirti nuo likusių. Jei tai patinėlis, giedoti jis pradės po savaitės vienatves. Gyvenant būryje paukštukai gieda daugiau, tuomet patinėlius lengviau atskirt stebint.
 

Patinėlių snapelis prie pagrindo yra platenis, lyg patinęs; pateles atrodo siauresnis ir ilgesnis, kai patinėlio - platesnis, bukesnis ir apvalesnis.
Ryškesnį žiedą turi subrendę patinukai. Žiedo apie akį spalva gali ir suklaidinti, nes ji gali priklausyti ir nuo kitų veiksnių, pvz. bendros paukščio sveikatos, mitybos ir amžiaus.
Narveliuose ryžinukai gyvena ilgai, jie nelepūs. Kai kurie paukščių mėgėjai sėkmingai juos laiko viename voljere su nimfomis, banguotosiomis papūgomis.Ryžinukų maloni giesmė, primenanti varpelių skambėjimą. Jauni patinėliai ima čirkšti 3–5 mėnesių.Ryžinukus geriausia laikyti poromis atskirame narvelyje.  Paukščiai suka lizdus iš įvairių šapelių, šieno, samanų.   Lizdiniuose nameliuose sudeda 4–5 blizgančius kiaušinius, po 2 perėjimo savaičių iš jų išsirita jaunikliai. Po 26–28 dienų jie išskrenda iš lizdo. Jauni paukščiai lytiškai subręsta 7–9 mėnesių, tačiau poruoti jaunesnius kaip metų nepatartina. Ryžinukas gali turėti hibridinių palikuonių su japoniškąja, sidabrasnape, žvynuotąja amadinomis.
 
 
Category: PAUKŠČIAI | Added by: Amadina (31.08.2009)
Views: 3465 | Rating: 3.0/2
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
PAIEŠKA

DRAUGAI
  • Create your own site

  • MINI-CHATAS
    200


    Copyright MyCorp © 2018
    Site managed by uCoz