Friday, 14.12.2018, 13:28
Welcome Svečias | RSS
Mažieji egzotiniai paukščiai
Main
Registration
Login
MENU

KATEGORIJOS
PAUKŠČIAI [7]
PRIEŽIŪRA [1]
SVEIKATA [0]
VEISIMAS IR GENETIKA [8]
MITYBA [1]

STATISTIKA

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

ĮEJIMO FORMA

Main » Articles » PAUKŠČIAI

Deimantinės amadinos
brilliantovaya_amadina1.jpg picture by Baffy2007
 
DEIMANTINĖS AMADINOS
Zonaeginthus guttata

Viršutinė dalis galvos ir kaklo iš nugaros yra pilkos spalvos, nugara ir sparnai yra alyviniai-rudos spalvos. Ant krutines didelė juoda demė, šonai yra juodos spalvos su baltomis dėmėmis,  pilvukas, apatinės  uodegos plinksnos yra baltos. Snapas raudonas. Jauni paukščiai turi pilkai ruda galva. Paukščio ilgis 11 cm, patinų ir patelių spalvos yra vienodos, neskaitant juostos prie akių- pas pateles juostelė yra tamsiai ruda, o pas patinus-juoda. Kilms šalis yra Australija.
Dainuoja tik patianai. 

Nelaisveje šie paukščiai gyvena ilgai ir labai gerai dauginasi. Jie turi gyventi dideliame narve ar voljere, nes mažame narvelyje šie paukščiai greitai nutunka. Kadangi šie paukščiai labai mėgsta maudytis, ryte narvelyje visada turi būti maidykla.
 
amadina_diamantova1.jpg picture by Baffy2007

Deimantinės amadinos labai gerai peri kiaušinius, tačiau po savaites po išsiritimo jaunikliams, tėvai dažnai nustoja maitinti ir šildyti ir jaunikliai miršta.  Šios rūšies amadinos yra labai jautrios aplinkos pasikeitimams, todėl negalima per dažnai perkelinėti jų narvą  iš vienos vietos į kitą.

Lizdas stato abu tėvai, bet daugiausiai dirba statybininkų darbą patinas . Patelė stato lizdą ir rūpinasi apdaila viduje, o patinas paduoda statybinę medžiagą. Tai yra plonos beržo šakelės, stiebai ir žoliniai augalai,  samanos ir t.t Jų lizdas yra pakankamai didelė. Mažyliai išsirita iš kiaušinių po 12 - 15 dienų nuo inkubacijos pradžios, ir palieka lizdą būdami 21-23 dienų amžiaus. Jie yra pakankamai judrus ir netrukus pradėda lesti savarankiškai. Jauniklių "apranga" keičiasi 9-12 sav.

Deimantinės amadinos gali poruotis ir susilaukti hibridinių palikuonių su Zebrinėmis, Japoniškomis ir Smailiauodegėmis amadinomis.
 
 
Category: PAUKŠČIAI | Added by: Amadina (31.08.2009)
Views: 3225 | Rating: 2.7/3
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
PAIEŠKA

DRAUGAI
  • Create your own site

  • MINI-CHATAS
    200


    Copyright MyCorp © 2018
    Site managed by uCoz