Friday, 14.12.2018, 13:39
Welcome Svečias | RSS
Mažieji egzotiniai paukščiai
Main
Registration
Login
MENU

KATEGORIJOS
PAUKŠČIAI [7]
PRIEŽIŪRA [1]
SVEIKATA [0]
VEISIMAS IR GENETIKA [8]
MITYBA [1]

STATISTIKA

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

ĮEJIMO FORMA

Main » Articles » PAUKŠČIAI

Kanarėlės
art6806_01.jpg picture by Baffy2007
 
Kanarėlė - čiulbuonėliais nuo seno vadinami šie mažučiukai paukštukai. Vieni žmonės juos laiko dėl gražių spalvų (geltonos, oranžinės, raudonos ir k.t.), kiti dėl jų linksmo būdo, jaukumo. Tačiau didžiausias džiaugsmas kurį jie teikia – tai jų giesmė: švelni, maloni ir melodinga.
 
0141.jpg picture by Baffy2007
 
Dar ir dabar kai kuriose šalyse rengiami kanarėlių giesmės konkursai. Kanarėlės balselis turi būti lygus, skaidrus, melodingas.
Laikomos kanarėlės metaliniuose narveliuose. Patinėliui giesmininkui nebūtina ieškoti didelio narvo. Pakaks tokio, kurio matmenys 40´30´25cm, bet apskritai, narvelis paukšteliui per didelis būti negali. Didesnis narvelis yra patogesnis-paukštis jo taip greit nepriteršia. Narvelio apačioje, arba į atskirą indą, patariama paberti specialaus smėliuko, kuris padeda paukštelio virškinimui. Taip pat patariama prie grotelių pritaisyti specialų naudingų mineralų junginį kuris aprūpina ne tik reikalingais mineralais, bet ir neleidžia peraugti snapui, jį galima nusipirkti parduotuvėje. Narvelio dugne pravartu paberti ramunėlių, ypač nusipirkus naują kanarėlę,-ramunėlių kvapas pražudo parazitus. Kas porą savaičių patariama narvelį išplauti karštu vandeniu, ypatingai plyšius ir lakteles. Ant laktelių patariama uždėti specialias smėlines lazdeles, į kurias paukštelis valysis snapelį. Jeigu nėra komplekte, tada reikia šėryklėlės ir girdyklėlės. Kanarėlei būtina pastatyti maudyklę, kurioje ji galės apsiprausti savo gražiąsias plunksnas. Vanduo girdykloje visada turi būti šviežias. Lesa kanarėlė labai dažnai, todėl be maisto negalima jos palikti net keletui valandų. Kanarėlių maistas labai įvairus, todėl rekomenduojama jas šerti specializuotais lesalais parduodamais zoo parduotuvėse. Taip pat rekomenduojama duoti obuolius, kriaušes, bananus, jaunas kiaulpienes, gysločius, šviežius agurkus, ypač svarbios yra tarkuotos morkos. Morkos yra ne tik gera maistinė medžiaga, bet ir geras pigmentas spalvos išryškinimui. Neduokite žalumynų viduriuojančiam paukšteliui. Kanarėlės taip pat labai mėgsta pakabinamus skanėstus (ant lazdelės apteptos medum sulipintos įvairios sėklos).
Perėjimui lizdelis turi būti atviras, dubenėlio formos, jo skersmuo 10cm. Kanarėlės lengvai poruojasi. Kad patelė pasiruoštų lizdą, reikia dėti specialaus plaušo (kurio galite įsigyti mūsų parduotuvėje). Patelė padeda 3-5 kiaušinėlius.
 
45741.jpg picture by Baffy2007
 
 Jaunikliai išsirita po 13-15 dienų. Agresyvius patinus reikia iškelti. Patinėliai jaunikliai pradeda giedoti jau 2 mėnesių. Gieda ir patelės, tačiau jų giesmė nėra tokia skaidri ir melodinga kaip patinėlių.
 
untitled-1.jpg picture by Baffy2007
 
 
 
Category: PAUKŠČIAI | Added by: Amadina (31.08.2009)
Views: 4937 | Rating: 2.8/4
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
PAIEŠKA

DRAUGAI
  • Create your own site

  • MINI-CHATAS
    200


    Copyright MyCorp © 2018
    Site managed by uCoz