Guldo amadina (Erythrura gouldiae)
Guldo patinų plunksnų spalva yra daug ryškesne nei patelių. Jų gamtinės spalvos būna geltongalvės, juodagalvės ir raudongalvės. Pateles lengva atskirti nuo patinėlių, jos kaip pablukusios, šviesesnės. Jaunikliai rudi.Yra keleta mutacijos formų.
Visos Guldo mutacijos formos gerai kryžminasi tarpusavyje. Guldo laikymo sąlygos yra gana sudėtingos. Kambaryje, kur gyvena šie paukščiai oro temperatūra turi būti ne mažesnė 24'C ir drėgnumas 60-70%. Per veisimosi sezoną iki 35’C ir aukščiau. Buna taip kad tėvai jau nuo 7-8 d. nustoja šildyti savo mažylius. Bet savaitės amžiaus jaunikliai negali palaikyti kūno temperatūrą, todėl jie tiesiog sušala. Norėdami to išvengti oro temperatūra jų lizde reikia padidinti iki 28-30‘C ar į aukles "pakviesti” japonines amadinas Manila, kurios rūpestingai slaugys mažylius. Šėrimas. Be reikalavimu dėl temperatūros ir drėgmės, šios amadinos yra labai išrankios maistui. Jie turi gauti kokybišką mitybą su vitaminais ir mineraliniais priedais. Jei paukščiai gauna monotonišką maistą, mažai vitaminų ir mineralų, jų plunksnu spalva tampa blanki, gali atsirasti nuplikimai ant galvos ir kaklo, snapas ir kojos deformuojasi ir paukštis miršta. Neskaitant sauso lesalo paukščiai reguliariai turėtų gauti tarkuotų morkų, obuolių, kopūstų, salotų ir t.t. 1-2 kartus per savaitę virtų kiaušinių sumaišytu su džiuvesėliais, 2-3 vnt. miltų kirminų. Kadangi šie maisto produktai yra labai maistingi, maistą reikianormuoti kad nesukelti nutukimą. Veisimui paukščiams būtinas kvadrato formos lizdas-namas su pusiau atvira sieną. Namo dydis 15x15x15cm. Lizdo sukimo medžiaga - minkštas šienas, plunksnos ir t.t. Butina reikia padidinti patalpoje drėgmė. Rekomenduojama kambaryje statyti indus su vandeniu. Paprastai pateles padėda 4-6 baltus kiaušinius (retai 8). Inkubacija trunka 15 - 16 dienų.
Jaunikliai auga gana greitai. Jų plunksnos yra rusvai- žali, snapas juodas. Palieka lizdą 22-25 dienų amžiaus, grįžti į jį tik naktį. Tėvai šeria jauniklius dar 10-15 dienų. Japoninės amadinos gerokai ilgiau - kartais iki 1,5 mėnesių. Pasibaigus 2,5-3 mėnesiams jauni paukščiai pradeda šertis ir 6 mėnesius jau turi suaugusių paukščių "apranga”.
|